Norite tapti sėkmingais - pasitelkite sistemą

Sakoma, kad pinigai mėtosi ant žemės – tereikia juos pasiimti.

Pirmas žingsnis – savęs pažinimas

Žmogus pirmiausia yra taške A, kuriame jis kažką veikia, kažkaip uždirba. Kad pasiektų tašką B, ir gyventų taip, kaip jis nori gyventi, jam reikia atsakyti į klausimus: „Jei turėčiau pakankamai pinigų, kam galėčiau padėti? Kokią mašiną vairuočiau? Kaip rūpinčiausi savo artimaisiais? Kur važiuočiau pailsėti? Kuo užsiimčiau gyvenime, jei nereikėtų dirbti?“. Atsakęs į šiuos klausimus žmogus turėtų susivokti, ko tiksliai nori iš gyvenimo, o tada pamąstyti, kaip tai pasiekti.

Ko nemoko mokykloje

„Mokykla mums suteikia bendrąsias žinias, kartais, atrodo, ir visai nereikalingas. Tačiau yra trys dalykai, kurių mokykla nemoko – emocinio IQ, finansinio IQ, tarpusavio santykių IQ“, – verslininko teigimu tai yra trys svarbiausi dalykai, kurių žmogui reikia išmokti, kad taptų sėkmingu.
„Žmonės neuždirba daug pinigų, nes galvoja, kad tai yra negerai. Jų nuomone, jei jie turėtų daugiau pinigų, jie būtų blogesni žmonės. Šitą mąstymą reikėtų pakeisti vieną iš pirmųjų – praturtėjimas tik atskleidžia, koks žmogus buvo iki tol, o ne koks yra iš tikrųjų. Kuo daugiau bus turtingų žmonių, tuo turtingesnė bus visuomenė“, – pavyzdžiui, – „Turiu namą - plaunu langus. Turiu daug pinigų – nusisamdau valytoją ir jam moku pinigus. Turiu restoraną – turiu ir darbuotojus, kurie gauna atlyginimą“.

Skaičiai

Verslininkų pateikta statistika rodo: 80 procentų pasaulio žmonių dirba samdomąjį darbą ir gauna ketvirtadalį atlyginimo savo darbo vertės. 15 procentų žmonių kuria smulkų ir vidutinį verslą ir gauna 100 procentų atlygį. Tai sudaro 95 procentus pasaulio žmonių ir vos 5 procentus visų cirkuliuojančių pinigų, o likusius 95 procentus pinigų valdo tik 5 procentai gyventojų, kurių grupes sudaro stambus verslas ir žmonės investuotojai (jų pinigai jiems uždirba pinigus). Stambus verslas – sistema, pavyzdžiui, švietimo, parduotuvių kasų, elektros skaitliukų ir pan.

Nori tapti sėkmingu – pasitelk sistemą

Kad būtum sėkmingas, reikia mokėti pasitelkti sistemą. „Jeigu nori tapti gydytoju ruošdamasis savarankiškai, procesas gali trukti apie 40 metų (kol atsirinksi sau reikalingą medžiagą, ją išmoksi ir pan). Žmogus dėl to ir eina į sistemą, šiuo atveju – universitetą, kuriame per 7 metų studijas ir kelerių metų praktiką jis tampa profesionaliu gydytoju“, – pavyzdį pateikė R. Brazdeikis. Jo teigimu, savarankiškai siekdamas sėkmingo verslo žmogus gali patirti 3-4 bankrotus ir po 20 metų pasiekti sėkmę, o jei jis ateitų į sistemą, per 4-5 metus galėtų tapti finansiškai nepriklausomu.

Uždarbis internetu

Pastaruoju metu labai populiarėja "darbas internete" - vis daugiau žmonių pradeda suprasti, kad internetas - tai pati didžiausia rinka, neapsiribojanti nei lokalizacijos vieta, nei kokiais kitais apribojimais. Vis daugiau verslų persikelia į internetą. Daugiau patyrę verslininkai jau seniai suprato šio resurso naudą, todėl net nesusimąstydami skiria dideles sumas pinigų reklamai internete, kad dar labiau išplėsti savo klientų ratą. Apsukrūs reklamos agentai sugalvojo įvairiausių būdų kaip padėti savo klientams pritraukti kuo daugiau lankytojų. Jau turbūt visiems žinomas vienas šių būdu - mokėti keletą centų lankytojui už reklamos paspaudimą. Tačiau kiekvienas supranta, kad iš to daug neuždirbsi, o ir reklamuotojui nebus jokios naudos, jei žmogus "aklai" spaudinės reklamas. Kad ši sistema neužstrigtų, buvo sugalvota skatinamoji - referalų programa, t.y. kiekvienas užsiregistravęs lankytojas, kuris pakviečia kitų lankytojų, gauna nustatyto dydžio premiją, - dažniausiai tai būna kažkoks procentas pinigų nuo pakviesto asmens uždarbio. Viskas logiška ir visiems naudinga: pavyzdžiui, paskaičiavus, kad kiekvienas toks lankytojas iš viso pakvies bent keturis asmenis, po 35 dienų 1 lankytojo indėlis sudarys 1365 papildomus lankytojus, iš kurių gal 1 procentas (arba 1365/100*1= 13, 65 lankytojų) susidomės ir kažką nupirks. Sutikime, kad tai visai nemaži skaičiai. O kiek uždirbs asmuo, kuris pakvietė tuos 4 naujus lankytojus? Kadangi už vieną paspaudimą yra mokama apie 1 centą, galima tikėtis, kad žmogus per dieną uždirbs 1€. Be abejo, tai juokingi pinigai. Tačiau, jeigu pagal referalų programą už vieną pakviestą asmenį mokami 25%, jo uždarbis padvigubėja (25*4=100). Tokiu būdu, per mėnesį galima uždirbti apie 70€. Žinoma, iš tokių pinigų nepragyvensi, tačiau vystant šią sistemą, palaipsniui galima pereiti prie pasyvių pajamų, t.y., kai sistema dirba pati ir neša pelną tau pačiam nedalyvaujant.

„Mokiniui pasiruošus, mokytojas pasirodo“, –  ieškantys – visuomet randa.




Iš Rimanto Brazdeikio paskaitos 2014-07-03